• Szkolny Zespół Taneczny „Lubek”

Powstał w 1993 r., gdy w szkole podjęła pracę nauczycielka p. Wioletta Róża Gołąb, która do dziś jest instruktorem i opiekunem zespołu.
        Początkowo był to typowy zespół tańca towarzyskiego, do którego należało 16 uczniów klas IV-VIII. Nazwę „Lubek” wymyśliła ówczesna pani dyrektor Jadwiga Kornacka. Nazwa się przyjęła i została do dziś. Stopniowo wzrastała ilość członków zespołu oraz rozszerzał się repertuar taneczny. Powstawały układy tańca nowoczesnego, disco, jazzowego, charakterystycznego oraz wiązanki tańców narodowych. Do zespołu dołączyli uczniowie klas młodszych i powstały dwa składy, grupa młodsza oraz grupa starsza.
        „Lubek” reprezentował szkołę nie tylko w swoim środowisku, zapraszany był do szkół i ośrodków kultury w różnych miejscowościach, niekiedy dosyć odległych od szkoły. Brał udział w wojewódzkich
        i powiatowych przeglądach zespołów tanecznych, gdzie kilkakrotnie zdobywał nagrody i wyróżnienia.
        Zespół mógł istnieć i rozwijać się dzięki współpracy ze Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie, która udostępniała i nadal udostępnia swoją salę gimnastyczną. Do sukcesów uczniów w dużej mierze przyczyniła się pani Krystyna Łazowska, która uszyła wszystkie stroje taneczne, a przez 17 lat uzbierało ich się bardzo dużo.
        Obecnie Zespół Taneczny „Lubek” tworzą uczniowie z klas I-VII . Część absolwentów, co nas bardzo cieszy, nadal rozwija swoje zdolności taneczne w gimnazjach, szkołach średnich oraz
        w czasie studiów, nadal występuje, prezentuje swoje umiejętności i bierze udział w konkursach.