Samorządowy Żłobek w Nagoszewce Drugiej
Święto Niepodległości w naszej szkole
- 25
Konkurs „Rozpoznaj nauczyciela po zdjęciu z dzieciństwa”
Uczniowie naszej szkoły mieli niepowtarzalną okazję, aby poczuć się jak Sherlock Holmes. To wszystko za sprawą konkursu ogłoszonego przez bibliotekę szkolną pt. „Rozpoznaj nauczyciela po zdjęciu z dzieciństwa”. Wyjątkowość tego konkursu polegała na tym, że prezentowane zdjęcia naszego grona pedagogicznego pochodziły z wczesnego okresu ich dzieciństwa i nie były podpisane, a tylko ponumerowane. Chętne osoby przez tydzień (23.10 – 28.10.2024 r.) uważnie przyglądały się swoim nauczycielom, zadawali pytania, a następnie próbowali rozszyfrować, kto kryje się na poszczególnych zdjęciach. Domysłom nie było końca. Zabawa dostarczyła zarówno dorosłym, jak i uczniom, mnóstwo śmiechu, była źródłem zabawnych nieporozumień, jak i okazją do miłych wspomnień.
Mistrzami spostrzegawczości zostały następujące osoby:
Iga Z. klasa 8
Piotr M. klasa 4
Wiktoria P. klasa 6
Dziękujemy wszystkim uczniom za dobrą zabawę, a nauczycielom za udostępnienie prywatnych fotografii. Zwycięzcom konkursu gratulujemy.
Bierzemy udział w XIV Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia
Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczy w akcji XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej 15 listopada 2024 r. pod hasłem:
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia. W programie gry i zabawy z tabliczką mnożenia podczas lekcji matematyki oraz zajęć dodatkowych z matematyki i informatyki.
Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji w gronie rodzinnym!
Więcej informacji: www.wmtday.org.
Życzymy miłej i pożytecznej zabawy!
Dzień Papieski w naszej szkole
Ślubowanie uczniów klasy pierwszej
- 16
Pokaz cyrkowy w naszej szkole
- 2
Piątek 18 października zaczął się niecodziennie, nie lekcjami, ale przedstawieniem cyrkowym. Było to wyjątkowe „show” i wspaniała zabawa! Iluzjonista pod postacią klauna oraz jego asystentka bawili wszystkich do łez.
Dzień Edukacji Narodowej
- 9
15 października na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W akademii uczestniczyli nauczyciele, pracownicy szkoły, zaproszeni emerytowani pracownicy oświaty, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. Część artystyczną przygotowali uczniowie kl. III wraz z wychowawczynią p. W. Gołąb. Dzieci bardzo wyraziście odegrały role zarówno uczniów, jak i nauczycieli oraz innych pracowników szkoły. Wraz z uczniami klasy III wystąpiła uczennica kl. VI Weronika K., która bardzo ładnie zaśpiewała piosenkę o tym, że lubi swoją szkołę. Na zakończenie części artystycznej uczniowie złożyli życzenia pracownikom oświaty oraz wręczyli im własnoręcznie wykonane laurki. Pani Dyrektor Małgorzata Radomska w swoim wystąpieniu również podziękowała wszystkim pracownikom za ich trud i zaangażowanie, a wyróżniającym się nauczycielom oraz pracownikom niepedagogicznym wręczyła nagrody Dyrektora Szkoły. Akademię zakończyła Przewodnicząca Rady Rodziców p. Małgorzata Kołodziejczyk, która w imieniu wszystkich rodziców złożyła życzenia i wręczyła kwiaty wszystkim obecnym i byłym pracownikom szkoły.
Spotkanie uczniów klas I-III z autorem książek dla dzieci
10 października uczniowie kl. II i III wraz z wychowawczyniami, p. H. Szabłowską, p. W. Gołąb oraz p. Iwoną Staniszewską pojechali do Szkoły Podstawowej Nr 4 na spotkanie z pisarzem. Korzystając z pięknej jesiennej pogody, dzieci odwiedziły pomnik Józefa Piłsudskiego, który znajduje się niedaleko budynku Szkoły. Autor książek dla dzieci Waldemar Cichoń najpierw barwnie opowiadał o początkach swojej drogi zawodowej, o pierwowzorach bohaterów książek, szczególnie serii o kocie Cukierku, której pierwsza część pt. „Cukierku, Ty łobuzie” jest lekturą w klasach młodszych. Potem przeczytał krótki fragment jednej ze swoich książek. Pod koniec spotkania odpowiadał na pytania uczniów, którzy byli ciekawi np. skąd pisarz czerpie pomysły na zaskakujące imiona dla swoich postaci, czy niektóre zabawne wydarzenia miały naprawdę miejsce, czy będą kolejne części książek o Cukierku. Na zakończenie otrzymaliśmy autografy w książkach Waldemara Cichonia, które są dostępne w naszej szkolnej bibliotece.
Bezpłatne numery pomocowe
Dzień Chłopaka
- 4
W dniu 30 września w naszej szkole odbyły się zabawy z okazji Dnia Chłopaka, które przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką p. Anny Serowieckiej i p. Anny Wróblewskiej. Szkolny Samorząd przygotował chłopakom słodki poczęstunek, młodsi uczniowie chętnie korzystali z fotobudki Superchłopak.
Pomóżmy poszkodowanym!
Szanowni Państwo,
po raz kolejny szkoła organizuje charytatywną akcję, tym razem wspierającą poszkodowanych z terenów objętych stanem klęski żywiołowej.
Dla nas w obliczu ich tragedii to niewielka pomoc, jednak dla tych osób to znaczące wsparcie.
Prosimy o pomoc i zachęcamy do zbiórki!
Gminna zbiórka dla Gminy Kłodzko dotkniętej powodzią
!!! I N F O R M A C J A !!!
Wójt Gminy Ostrów Mazowiecka uprzejmie prosi o dołączenie się do zbiórki na rzecz powodzian z Gminy Kłodzko. Poniżej udostępniamy link do gminnej strony ze szczegółowymi informacjami:
Liczymy na Państwa wsparcie!
Dzień Języków Obcych
- 6
W dniu 27 września w naszej szkole miał miejsce Dzień języków Obcych, każda klasa prezentowała język wylosowanego przez siebie kraju: Włoch, Niemiec, Francji, Grecji, Norwegii, Szwecji, Polski. Uczniowie znali proste zwroty grzecznościowe w danym języku, potrafili policzyć, czy opowiedzieć ciekawostkę prezentowanego kraju. Wszyscy założyli ubrania w kolorach flagi danego kraju, klasy pięknie się zaprezentowały.
Sukcesy w Gminnym Konkursie Piosenki Folklorystycznej
24 września dwoje uczniów naszej szkoły uczestniczyło w Gminnym Konkursie Piosenki Folklorystycznej w Szkole Podstawowej w Dudach. Natalia Leszczyńska reprezentowała klasy I-IV, zaśpiewała piosenkę „Uciekła mi przepióreczka”. Michał Ludwichowski, przedstawiciel kl. V-VII zaprezentował piosenkę pt. „Lipka”. Obydwoje spisali się wspaniale. Jesteśmy z nich dumni. Michał zajął w swojej kategorii wiekowej II miejsce, a Natalia III miejsce. Do konkursu uczniów przygotowywały panie: Hanna Szabłowska i Wioletta Gołąb. Gratulujemy Natalii i Michałowi wspaniałych osiągnięć! Życzymy naszym uczniom kolejnych sukcesów!
Sprzątanie Świata
- 1
20 września cała szkoła pod przewodnictwem Samorządu Uczniowskiego ruszyła, żeby posprzątać swój mały kawałek świata. W akcji Sprzątania świata uczestniczyli zarówno uczniowie klas młodszych, jak i starszych. Najmłodsze dzieci, zaopatrzone w rękawiczki i worki, sprzątały teren szkolny, a starsze bliższe i dalsze otoczenie szkoły.
Wycieczka do Białegostoku
17 września uczniowie klas I-III razem z wychowawczyniami byli na wycieczce w Białymstoku. Najpierw odwiedzili ogród zoologiczny Akcent Zoo, gdzie mieli możliwość obserwowania ptaków drapieżnych, np. myszołowa, puchacza, ale również bociany oraz ptactwo wodne. Widzieli koniki, kozy, osły, jelenie, świnki wietnamskie, króliki… Największe zainteresowanie wzbudziły potężne niedźwiedzie brunatne, przechadzające się i kąpiące w małym zbiorniku wodnym tuż za ogrodzeniem. Kolejnym punktem wycieczki była Strefa Małego Odkrywcy w Epi-Centrum.
W tym mini świecie nauki dzieci miały do dyspozycji dużą kolorową przestrzeń edukacyjną podzieloną na obszary tematyczne: Poznawanie i wiedza, Poznaj swoje ciało, Technika, Świat budownictwa oraz Energia wody. Świetna zabawa połączona z nauką okazała się fascynująca. Dzieci z ogromną determinacją wcielały się w rolę operatorów dźwigu, budowniczych, lekarzy, hydrologów…, sterowały robotami, sprawdzały możliwości piasku sensorycznego…
Ostatnim etapem wycieczki była radosna zabawa ruchowa w Sali zabaw „Fikołki”. Dzieci wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone.
Narodowe czytanie w naszej szkole
- 1
Wraz z początkiem roku szkolnego przystąpiliśmy już po raz kolejny do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania wybitnych dzieł literatury polskiej. W tegorocznej 13 edycji czytaliśmy dramat „Kordian” autorstwa Juliusza Słowackiego, arcydzieło polskiego romantyzmu, powstałe sto dziewięćdziesiąt lat temu.
Jego lekturę poprzedziły dwie scenki przygotowane przez uczniów klasy VIII, które przybliżyły postać poety. Starannie dobrane stroje i rekwizyty oraz dekoracje wprowadziły słuchaczy w klimat epoki romantyzmu.
Spotkanie z przedstawicielami ostrowskiej policji
12 września w szkole na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie z policjantką. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Młodszym i starszym dzieciom funkcjonariuszka przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zarówno w dzień, jak i po zmierzchu. Dzieci z uwagą słuchały, chętnie odpowiadały na pytania oraz zadawały pytania.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025