Drogie Babcie
Drodzy Dziadkowie,
w dniu Waszego święta przesyłamy najserdeczniejsze życzenia :-)
Małgorzata Radomska
Dyrektor Szkoły wraz z całą Społecznością Szkolną
Drogie Babcie
Drodzy Dziadkowie,
w dniu Waszego święta przesyłamy najserdeczniejsze życzenia :-)
Małgorzata Radomska
Dyrektor Szkoły wraz z całą Społecznością Szkolną
Szanowni Państwo,
po raz 5 mamy przyjemność poinformować, że w naszej szkole odbędzie się V Gminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej "Let's Sing" - Christmas Songs. Patronat nad konkursem objął Pan Waldemar Brzostek - Wójt Gminy Ostrów Mazowiecka.
Konkurs odbędzie się 23 stycznia 2025 roku o godz. 10:00. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce "Z ŻYCIA SZKOŁY" - "KONKURSY".
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!
Szanowni Państwo,
przesyłam najserdeczniejsze życzenia na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oraz wszystkiego dobrego na Nowy Rok 2025!
Z poważaniem,
Małgorzata Radomska
Dyrektor Szkoły
Dnia 12.12.2024 roku Społeczność Szkolna otrzymała choinkę świerkową, która stanowi element dekoracyjny placu szkolnego.
Do dekoracji choinki posłużyły plastry pomarańczy, jak również zawisła firmowa drewniana bombka Nadleśnictwa w Ostrowi Mazowieckiej. Przyozdobione łańcuchem świetlnym drzewko nabierze prawdziwego uroku, kiedy światełka rozświetlą choinkę po zmroku.
Dyrektor Szkoły - Małgorzata Radomska, jak i uczniowie wraz z pracownikami szkoły składają serdeczne podziękowania za okazany gest na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.
W tym roku szkolnym, wzorem poprzednich lat, uczniowie klas I-III biorą udział w ogólnopolskim projekcie Czytam z klasą lekturki spod chmurki. Tegoroczna edycja, już szósta, pod hasłem „Świat pełen emocji” ma na celu pogłębianie wiedzy uczniów na temat radzenia sobie z emocjami oraz kształtowanie postaw empatii i samoakceptacji. W ramach pierwszego modułu „Radość i szczęście” dzieci czytały książkę „Cukierku, Ty łobuzie”. Gdy dowiedziały się, że będą mogły uczestniczyć w spotkaniu z autorem Waldemarem Cichoniem, były bardzo podekscytowane. Z zaciekawieniem słuchały opowiadania o tym, skąd wziął się pomysł na napisanie cyklu książek o beztroskim kocie. Zadawały pytania, czy istniał naprawdę, czy przygody miały miejsce w rzeczywistości, czypowstaną kolejne części opowieści o tym niesfornym pupilu… Do książek o Cukierku, które są w naszej bibliotece szkolnej, Waldemar Cichoń wpisał dedykację, a każdy uczeń otrzymał autograf na kopii ilustracji książki. Tę cenną kartkę dzieci dołączyły do swoich lekturników.
Oprócz uzupełnienia lekturnika wykonały w grupach gry planszowe (w które można zagrać na świetlicy szkolnej), wymyślały kolejne zwariowane przygody Cukierka, układały rymowanki o kotach, nauczyły się grać na dzwonkach piosenkę „Wlazł kotek na płotek”, robiły prace plastyczne na temat dzikich kotów (najczęściej wybierały rysia), przebierały się za koty. Wspólnie wykonały drzewko szczęścia (emocji), do którego nadal będą dołączać serduszka z dobrymi uczynkami. Wzięły udział w przygotowanej przez Samorząd Uczniowski przemiłej szkolnej akcji z okazji Dnia Życzliwości. Wręczały sobie nawzajem, a także koleżankom i kolegom z innych klas karteczki z „dobrymi myślami”. Lektura bardzo im się podobała, bo na pytanie, którą książkę poleciliby swoim rówieśnikom,większość odpowiedziała „Cukierku, Ty łobuzie”. Część uczniów przeczytała, dostępne wnaszej szkolnej bibliotece, kolejne części książki.
„… dzieci lubią misie”, czyli Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole
Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Nie sposób chyba wyobrazić sobie dzieciństwa bez ukochanego misia. Pluszowy przyjaciel rozumie wszystko i o nic nie pyta. Jest powiernikiem najskrytszych pragnień i zna wszystkie sekrety. Wspiera, pociesza, dodaje sił. Nie dziwi więc, że święto Pluszowego Misia jest dniem, o którym dzieci pamiętają każdego roku.
W naszej szkole również obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole. Ten dzień pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.
Przedstawiciele samorządu uczniowskiego wykonali pamiątkowe zdjęcia w poszczególnych klasach.
Pani bibliotekarka przygotowała gazetkę na temat historii pluszowego misia i wystawkę książek o tematyce „misiowej”, które cieszyły się powodzeniem szczególnie wśród najmłodszych czytelników.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!
Po raz kolejny uczestniczyliśmy w akcji XIV Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, organizowanej w naszej szkole, w dniu 20 listopada 2024 r. W tym dniu uczniowie klas III-VIII przystąpili do testu ze znajomości tabliczki mnożenia, w którym mogli się sprawdzić z mnożenia i dzielenia w zakresie 100. Test z tabliczki mnożenia został poprzedzony przygotowaniami i utrwalaniem znajomości tabliczki mnożenia podczas lekcji matematyki, informatyki i zajęć dodatkowych. Wszyscy świetnie się bawili podczas zabaw z tabliczką mnożenia.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Ze szkolnej ławki na okładki”. Zadanie konkursowe dla uczniów klas 1-3 polegało na stworzeniu rysunku, który może się znaleźć na nowej okładce ulubionej książki. Do biblioteki szkolnej napłynęło 8 prac, które zostały przesłane do organizatora konkursu. Czekamy na wyniki, trzymamy kciuki!
14 listopada uczniowie naszej szkoły pod przewodnictwem żołnierzy zwiedzali Jednostkę Wojskową w Komorowie. Spacerowali Aleją pomników królów i hetmanów polskich oraz dowódców Powstania Listopadowego. Poznali historię Mauzoleum im. Piotra Wysockiego i pomnika Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Odwiedzili salę tradycji gdzie podziwiali unikatowe eksponaty, dowiedzieli się jakie rodzaje map powstają w Wojskowym Ośrodku Kartograficznym. Największą atrakcją była możliwość praktycznego sprawdzenia na czym polegają ćwiczenia w strzelaniu na urządzeniu treningowym.
W dniu 12 listopada uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawcami pojechali do Warszawy. W planie wycieczki były warsztaty "Od ziarna do tabliczki", na których wszyscy samodzielnie przygotowywali swoje tabliczki czekolady oraz uczestniczyli w ciekawej prelekcji na temat powstawania czekolady i obróbki ziaren kakaowca. W dalszej części wycieczki uczniowie odwiedzili miasteczko zawodów "Minicity", gdzie świetnie bawili się wykonując różne zawody. Wycieczakę zakończyliśmy na sportowo w hangarze z trampolinami.
Uczniowie naszej szkoły mieli niepowtarzalną okazję, aby poczuć się jak Sherlock Holmes. To wszystko za sprawą konkursu ogłoszonego przez bibliotekę szkolną pt. „Rozpoznaj nauczyciela po zdjęciu z dzieciństwa”. Wyjątkowość tego konkursu polegała na tym, że prezentowane zdjęcia naszego grona pedagogicznego pochodziły z wczesnego okresu ich dzieciństwa i nie były podpisane, a tylko ponumerowane. Chętne osoby przez tydzień (23.10 – 28.10.2024 r.) uważnie przyglądały się swoim nauczycielom, zadawali pytania, a następnie próbowali rozszyfrować, kto kryje się na poszczególnych zdjęciach. Domysłom nie było końca. Zabawa dostarczyła zarówno dorosłym, jak i uczniom, mnóstwo śmiechu, była źródłem zabawnych nieporozumień, jak i okazją do miłych wspomnień.
Mistrzami spostrzegawczości zostały następujące osoby:
Iga Z. klasa 8
Piotr M. klasa 4
Wiktoria P. klasa 6
Dziękujemy wszystkim uczniom za dobrą zabawę, a nauczycielom za udostępnienie prywatnych fotografii. Zwycięzcom konkursu gratulujemy.
W związku ze zmianami przepisów, zmieniły się również legitymacje szkolne i nauczycielskie. Klasa I otrzymała swój pierwszy, plastikowy dokument na okres szkoły podstawowej. Teraz są pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.
Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczy w akcji XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej 15 listopada 2024 r. pod hasłem:
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia. W programie gry i zabawy z tabliczką mnożenia podczas lekcji matematyki oraz zajęć dodatkowych z matematyki i informatyki.
Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji w gronie rodzinnym!
Więcej informacji: www.wmtday.org.
Życzymy miłej i pożytecznej zabawy!
Powered by aSc EduPage