• Koncert Warszawskiej Opery Kameralnej

• Szanowni Państwo,

w imieniu Wójta Gminy Ostrów Mazowiecka - Pana Waldemara Brzostka pragnę serdecznie zaprosić na koncert Warszawskiej Opery Kameralnej, który odbędzie się 28.02.2024 roku (środa) o godzinie: 19:00 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Nagoszewie.

Gorąco zachęcamy do przybycia na koncert!

• Planetarium w naszej szkole

• W dniu 15 lutego uczniowie klas I - VIII obejrzeli pokaz nieba w planetarium, które zostało rozłożone na szkolnej sali gimnastycznej. Pokaz był prowadzony przez astronoma, który przybliżył uczniom konstelacje gwiazd, znane gwiazdozbiory widoczne na półkuli północnej. Uczniowie poznali ciekawostki z historii astronomii oraz najnowsze fakty wynikające z badań kosmosu: informacje o planetach Układu Słonecznego, gwiazdach i innych ciałach krążących w kosmosie. Lekcja w planetarium była pouczająca, wszyscy z dużym zainteresowaniem obejrzeli prezentację i film na kopule nieba.

• Walentynki

• W dniu 14 lutego grupa uczniów SU pod opieką p. Anny Wróblewskiej zorganizowała pudełko na walentynkowe życzenia, które zostały dostarczone do adresatów jeszcze tego samego dnia. W tym dniu uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcie w walentynkowej ramce. Nauczycielka chemii zamieściła na szkolnym korytarzu gazetkę pt. "Chemia to miłość". Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.

• Bal karnawałowy

• W dniu 8 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Uczniowie klas 0-VIII zaprezentowali ciekawe przebrania, brali udział w ciekawych zabawach, przygotowanych przez nauczycieli oraz Samorząd Uczniowski.

• PREZENTACJA - PROF. DR HAB. MARIUSZ JĘDRZEJKO

• Szanowni Państwo,

zachęcam do obejrzenia prezentacji stworzonej przez prof. dr hab. Mariusza Jędrzejko.

Prezentacja została udostępniona w zakładce "DLA RODZICÓW" - "PEDAGOG".

• REKRUTACJA 2024-2025

• Szanowni Państwo,

w zakładce: DLA RODZICÓW ---> REKRUTACJA - zostało udostępnione Zarządzenie Nr 602/24 Wójta Gminy Ostrów Mazowiecka w sprawie określenia terminów postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów, na rok szkolny 2024-2025.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami oraz śledzenia na bieżąco strony internetowej i wyżej wspomnianych zakładek.

Informujemy również, że rekrutacja w naszej szkole potrwa w nieprzekraczalnym terminie do 29 marca 2024r.

• Bezpieczne Ferie 2024

• Szanowni Państwo,

okres ferii zimowych to dla wielu okres przeżywania zimowych przyjemności i korzystanie z czasu wolnego, jednak pamiętajmy, że Nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Na ten okres życzę Państwu zdrowo, spokojnie i bezpiecznie spędzonego czasu!

• Świąteczna akcja wolontariatu

• W dniu 5 stycznia 2024 r. uczniowie klas 7 i 8 wspólnie z opiekunami p. Joanną Majewska i p. Danielem Zawłockim pojechali do Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Zambrowie. Wyjazd odbył się w ramach doradztwa zawodowego i wolontariatu. Podczas pobytu uczniowie zostali zapoznani z pracą placówki, warunkami mieszkaniowymi dzieci i młodzieży, ich obowiązkami oraz zawodem wychowawcy. Mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności muzycznych wspólnie kolędując z dziećmi mieszkającymi w placówce, panem Dyrektorem i wychowawcami. Na koniec przekazali upominki zakupione i przygotowane przez uczniów, ich rodziców i pracowników szkoły.

• Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że dzień 15 stycznia 2024 roku (poniedziałek) jest dniem wolnym od pracy - odbiór dnia wolnego za Święto Trzech Króli (6 stycznia 2024 roku - sobota).

• Życzenia bożonarodzeniowe

• Szanowni Państwo,

z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia składam najserdeczniejsze życzenia.

Wytchnienia od codziennych obowiązków, spokoju oraz pozytywnej energii, która pozwoli wkroczyć Nam w Nowy Rok.

Wszystkiego dobrego!

• Zabawa choinkowa

• Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na zabawę choinkową organizowaną przez Wójta Gminy Ostrów Mazowiecka - Pana Waldemara Brzostka.

Gdzie? - w Publicznej Szkole Podstawowej im. im. płk. dypl. Ludwika Bociańskiegow Komorowie.

Kiedy? - 15 stycznia 2024 roku, w godzinach 16:00 - 19:00.

Zachęcamy do przybycia oraz zapoznania się z atrakcjami zaplanowanymi na wieczór:
            zaproszenie_-_zabawa_choinkowa.pdf

• Spotkanie z przedstawicielami Banku Spółdzielczego w Ostrowi Maowieckiej

• W dniu 7 grudnia uczniowie klas V-VIII mieli okazję uczestniczyć w lekcji prowadzonej przez pracowników Banku Spóldzielczego na temat oszczedznia. Dowiedzieli się, co to jest lokata, inflacja i jak oszczędzać pieniądze. Na koniec wzięli udział w quize z nagrodami, w którym uczniowie bardzo aktywnie brali udział. Kontynuacją lekcji będzie wizyta uczniów w Banku Spółdzielczym w Ostrowi Mazowieckiej.

• Wycieczka klas IV-VIII do Banku spółdzielczego w Ostrowi Maz.

• W dniu 13 grudnia uczniowie klas IV-VIII wraz z wychowawcami odwiedzili placówkę Banku Spółdzielczego w Ostrowi mazowieckiej. Pracownicy banku odkryli przed uczniami ciekawe miejsca, uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca w banku, jak przechowuje się i liczy pieniądze, jak działa bankomat. lekcja w banku była cenna dla wszystkich uczniów.