• CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki - edycja II

• Międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I - III.

Autorem projektu edukacyjnego "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki" jest Honorata Szanecka. Skierowany jest do uczniów klas I - III, a jego realizacja objęła zakres międzynarodowy.

Zadania projektu:

• Poprzez czytanie lektur, uczniowie włączą się w aktywną działalność edukacyjną.
            • Poruszanie ważnych wątków natury ekologicznej, przyczyni się do wzmocnienia więzi ze środowiskiem przyrodniczym, a także rozwinięcia poczucie troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.

• Od 23 września 2020 roku uczniowie klasy III biorą udział w czytelniczo - ekologicznym projekcie edukacyjnym, który zaproponowała nauczycielka biologii, jednocześnie opiekunka szkolnej biblioteki, p. Ewa Sokołowska. Projekt potrwa do 21 czerwca 2021 roku. Zakłada on zmianę sposobu omawiania czytanych lektur szkolnych, opiera się na zaangażowaniu uczniów w aktywne działania oraz na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem. Ma na celu rozbudzanie ciekawości literackiej oraz kształtowanie umiejętności aktywnego słuchania. Projekt składa się z trzech modułów nawiązujących do pór roku.

Moduł jesienny nosi tytuł „Mała chmurka w krainie drzew”. Uczniowie od samego początku z zaangażowaniem podeszli do tematu. Po wysłuchaniu czytanego przez wychowawczynię, p. Wiolettę Gołąb, tekstu o małej chmurce i rozmowie na jego temat, z zapałem przystąpili do działań praktycznych. Powstały uśmiechnięte, ciekawe świata małe puszyste chmurki. Będą towarzyszyły  uczestnikom projektu, aż do czerwca. Pierwszą wybraną przez dzieci lekturą jest opowiadanie Marii Terlikowskiej „Drzewo do samego nieba”. Uczniowie zaczęli już, według własnych pomysłów, uzupełniać pierwsze strony swoich „lekturników”.

Potwierdzenie_realizacji_projektu.pdf