5 czerwca dzieci z klas młodszych były na wycieczce w Białymstoku i Jurowcach. W Białymstoku oglądały w kinie film pt. „Alladyn”, w Jurowcach zwiedzały Park Jurajski i pokonywały tor przeszkód w parku linowym. Pogoda dopisała, dzieci wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone.
Szkolna wycieczka
- 22
Turniej ŻYWIOŁY LASU – regionalne rozgrywki w ŁOMŻY
„Żywioły lasu” to autorska gra planszowa przeznaczona do rozgrywki w gronie 2-4 osób. Powstała w celu promocji działań Lasów Państwowych związanych z adaptacją do zmian klimatu. Nasz klimat się zmienia, a żywioły, które panują w lesie są niestabilne. „Żywioły lasu” to autorska gra planszowa przeznaczona do indywidualnej rozgrywki w gronie kilku osób. Jej atutem jest dobrze zbalansowana mechanika, w której równoważy się aspekt losowości oraz wpływu decyzji podejmowanych przez gracza na przebieg gry.
Przejrzyste i intuicyjne zasady pozwalają szybko wczuć się w grę bez względu na wiek czy doświadczenie w grach planszowych. Ucząca wszystkich jak chronić swój las przed skutkami sił żywiołów, jak być gotowym na ewentualne klęski. Uczy też troski o to, aby las trwał dalej, z korzyścią dla ludzi i dla przyrody.
Nasza szkolna drużyna w składzie: Ewa Kesler, Agata Ostrowska, Klaudia Michalik, Monika Zajączkowska, wzięła udział w Regionalnych rozgrywkach w Łomży zajmując I miejsce. Czekamy na wyniki ogólnopolskie, gdyż do gry zgłosiło się 299 drużyn. Uczennice przygotowywały się do konkursu pod opieką M. Radomskiej. Uczestniczką rezerwową była Nikola Kołodziejczyk.
Konkurs „KOCHAMY MAPY” („WE LOVE MAPS”)
Organizatorem konkursu był oddział KARTOGRAFICZNY POLSKIEGO TOWARZYSTWA GEOGRAFICZNEGO
Celem konkursu było zaprezentowanie przez ucznia w zrozumiały sposób swojego wyobrażenia tego tematu oraz umiejętności jego przedstawienia w ciekawej formie graficznej.
Krajowa Komisja Konkursowa XIV Międzynarodowego Konkursu im. Barbary Petchenik dokonała oceny ponad 500 prac nadesłanych na tegoroczny konkurs pod hasłem „Kochamy mapy” skierowanego do uczniów klas V-VIII.
Wyróżniono trzydzieści prac, których autorzy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Spośród wyróżnionych prac wybrano sześć najlepszych, które wezmą udział w wystawie i konkursie ogólnoświatowym podczas obrad Międzynarodowej Asocjacji Kartograficznej w Tokio w lipcu tego roku.
Wśród wyróżnionych znalazła się mapa Ewy Kesler uczennicy klasy VI z naszej szkoły. Ewa wykonała pracę pod kierunkiem Pani H. Szabłowskiej i M. Radomskiej. Została zaproszona wraz z opiekunami po odbiór wyróżnienia do Instytutu Kartografii i Geodezji w Warszawie – 5 czerwca 2019r.
„Wiwat Maj, Trzeci Maj…”
- 4
10 maja uczniowie klasy IV, pod kierunkiem polonistki Pani Teresy Kosiorek, przedstawili krótką inscenizację dla uczczenia Konstytucji 3 Maja.
Zaproszenie
Absolwentów związanych z Zespołem "Lubek" oraz miłośników tańca zapraszamy 18 czerwca 2019r. o godzinie 900 na 25-lecie Szkolnego Zespołu Tanecznego "Lubek".
Rosną kolejni miłośnicy tańca
- 18
15 maja dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w Gminnym Konkursie Twórczości Przedszkolnej w Komorowie. Mali uczniowie zaprezentowali układ taneczny „Kazaczok mix” przygotowany przez panią Wiolettę Gołąb, Hannę Szabłowską i Annę Choroszewską. Za piękny taniec dzieci otrzymały puchar – zajęły III miejsce. Ponadto, każdy z uczestników dostał nagrodę w postaci puzzli.
Kolejne sukcesy naszych wokalistek
8 maja cztery uczennice naszej szkoły wzięły udział w Gminnym Konkursie Piosenki Folklorystycznej w Dudach. Nikola B. z oddziału przedszkolnego zajęła I miejsce, Iga Z. z klasy II – II miejsce, Julia L. z klasy VIII - III miejsce. Uczniów przygotowywały do konkursu panie:Renata Stefaniak, Anna Serowiecka i Hanna Szabłowska.
Konfrontacje Taneczne
- 17
Dnia 7 maja szkolny zespół taneczny „Lubek” kolejny raz reprezentował naszą szkołę na XV Konfrontacjach Tanecznych w Starym Lubotyniu. Najmłodsi, czyli dzieci z oddziału przedszkolnego, zatańczyli kazaczoka, uczniowie z klas I - III poleczkę, a uczennice z klasy VI taniec z pomponami. Zespół otrzymał pamiątkowe statuetki i dyplomy.
Ponieważ był to ostatni przegląd przygotowywany przez Gimnazjum w Starym Lubotyniu i Zespół Taneczny Lubotyń”, członkowie zespołu „Lubek” wraz z opiekunką Wiolettą Gołąb podziękowali pani Dyrektor Dorocie Kocielskiej oraz jury za piętnastoletnią współpracę oraz możliwość dzielenia się pomysłami i doświadczeniami.
Projekt plastyczny „Mój dom – moja Ziemia”
19 marca na lekcji plastyki w klasie VII miało miejsce podsumowanie projektu pt. „Mój dom – moja Ziemia”. Uczniowie zaprezentowali bardzo ciekawe, własnoręcznie wykonane przestrzenne prace plastyczne oraz podzielili się wiadomościami i ciekawostkami dotyczącymi ekologii. Pani dyrektor Małgorzata Radomska wraz z nauczycielką plastyki Hanną Szabłowską nagrodziły oceną poszczególne grupy.
Informacja
INFORMACJA
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Lubiejewie informuje, że sprawozdanie finansowe za 2018r zamieszczone jest na stronie BIP Urzędu Gminy Ostrów MazowieckaDyrektor Małgorzata Radomska
"Królewna Gburka" - Międzynarodowy Dzień Teatru
Klasa II wraz z wychowawczynią i nauczycielem wspomagającym 27 marca wzięła udział w Gminnym Festiwalu Teatrów Amatorskich w Jasienicy. Uczniowie przygotowali przedstawienie pt. „Królewna Gburka”. Celem festiwalu było między innymi poszerzenie wiedzy na temat teatru. Dzieci
z radością odgrywały swoje role. Gra aktorska, wspaniałe stroje wzbudziły podziw wśród widzów. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim. „Królewnę Gburkę” obejrzeli również uczniowie klas 0 – III naszej szkoły.8
INFORMACJA
Stare Lubiejewo, 12.04.2019r.
Informacja dla rodziców i uczniów
PSP w Starym LubiejewieNa podstawie ogólnopolskich procedur o Organizacji egzaminu ósmoklasisty, w naszej szkole w dniach 15,16,17.04.2019r. odbędzie się egzamin klasy VIII.
W związku z tym zgodnie z Zarządzenia Nr. 13.2018 Dyrektora PSP w Starym Lubiejewie z dnia 14.09.2018r. w sprawie dodatkowych dni wolnych w roku szkolnym 2018/2019 oraz Procedur organizowania i przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty z dnia 31.12.2018r. zajęcia dla uczniów klas I-VII i oddziału przedszkolnego są odwołane.
Z poważaniem,
Małgorzata RadomskaDyrektor Szkoły
Pierwszy dzień wiosny
- 47
21 marca w naszej szkole witaliśmy pierwszy dzień wiosny. Klasy IV-VIII wraz z wychowawcami przygotowały scenki przedstawiające nazwy wymyślonych państw, związane z wylosowanym wcześniej kolorem. Uczniowie poszczególnych klas przygotowali flagę państwa, hymn, wiersz, taniec, menu…. Klasy młodsze śpiewały piosenki o wiośnie. Oddział przedszkolny przedstawił krótką inscenizację o wiośnie zakończoną tańcem „kazaczok”. Tego dnia w szkole w szkole było kolorowo i wesoło. Nasi uczniowie okazali się bardzo pomysłowi.
Smaczny konkurs
- 9
19 marca dwie uczennice z kl. VIII Julia B. i Julia L. wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez ZS CKR w Starym Lubiejewie „Pierogi w kuchni polskiej”. Był on skierowany do uczniów klas ósmych szkół podstawowych i klas III szkół gimnazjalnych. Miał na celu poszerzanie wiedzy i umiejętności uczniów oraz rozbudzanie zainteresowań kulinarnych przed wyborem drogi zawodowej. Konkurs składał z części teoretycznej – testu i części praktycznej, w której dwuosobowe zespoły przygotowywały pierogi z dowolnie wybranym przez siebie farszem. Nasze uczennice zrobiły pierogi z jabłkami i cynamonem (już od samego patrzenia ślinka cieknie). Nie udało im się wygrać, ale było to dla nich nowe, ciekawe doświadczenie. Na pamiątkę otrzymały dyplomy i gadżety z logo szkoły.
Jak chronić się przed kleszczami?
Właśnie na taki temat 15 marca pani pielęgniarka rozmawiała z uczniami w naszej szkole. Przedstawiła ciekawą prezentację multimedialną, odpowiadała na pytania, przekazała młodszym uczniom karty pracy i kolorowanki związane z tym tematem. Idzie wiosna, coraz więcej czasu będziemy spędzać na dworze. Dobrze jest wiedzieć jak zabezpieczyć się przed ukąszeniami tych niepozornych pajęczaków i jak postępować, gdy do ukąszenia już dojdzie.
Bal karnawałowo- walentynkowy
- 30
21 lutego 2019 roku odbył się w naszej szkole bal karnawałowo-walentynkowy. Impreza była podzielona na dwie części: dla klas 0-III oraz IV-VIII. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w zabawach i konkursach takich jak: taniec z gwiazdami, taniec na gazecie, taniec z serduszkiem, quiz walentynkowy, jaka to melodia, szukamy drugiej połówki czy wybranie króla i królowej balu oraz wielu innych. Poza świetną zabawą i muzyką nie zabrakło również bufetu, zorganizowanego przez klasę VIII.
Dzień Języka Ojczystego
- 2
21 lutego uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Języka Ojczystego - ustanowiony dla podkreślenia różnorodności językowej i kulturowej świata. Klasa VI przygotowała scenki dydaktyczne z udziałem Eksperta Językowego oraz Mowy Polskiej, którzy zwrócili się do szkolnej społeczności
z następującym przesłaniem: „Stosujcie nabyte w szkole umiejętności. Przestrzegajcie zasad gramatycznych, interpunkcyjnych i ortograficznych. Troszczcie się o poprawność stylistyczna wypowiedzi. Korzystajcie ze słowników i poradników. Unikajcie zbędnych powtórzeń, zapożyczeń
i nieudanych neologizmów. Szanujcie swojego rozmówcę i nade wszystko, czytajcie lektury”.Na koniec klasa VI przeprowadziła quiz językowy, który był świetną zabawą z nagrodami
i pokazał, jaki jest stan mowy szkolnej społeczności.
Stypendia
28 lutego przewodniczący Rady Rodziców pan Albert Bek wraz z panią dyrektor Małgorzatą Radomską wręczyli uczniom osiągającym najwyższe wyniki w nauce, stypendia ufundowane przez Radę Rodziców. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, dziękujemy z ciężką pracę, gratulujemy wytrwałości i życzymy kolejnych sukcesów.
Konkurs walentynkowy
14 lutego został rozstrzygnięty, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową. Wyróżnienia w kategorii klas młodszych otrzymały: Wiktoria W. z oddziału przedszkolnego i Julia J. z kl. II, a w kategorii klas starszych Zuzanna P. z kl. V i Ewa K. z kl. VI. Gratulujemy poczucia humoru, zdolności i pomysłowości. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Dzień Bezpiecznego Internetu 2019
- 4
Ogólnopolska akcja Dzień Bezpiecznego Internetu rozpoczęła się w naszej szkole dnia 1 lutego 2019 r. od informacji przygotowanej przez uczniów w postaci gazetki ściennej. W klasopracowni informatycznej oraz na szkolnym korytarzu pojawiły się informacje na temat właściwych zachowań w sieci - czyli co każdy powinien wiedzieć o netykiecie oraz jak uchronić się przed zagrożeniami w Internecie. Tematyczne gazetki stały się podstawą do rozważań i debat na lekcjach informatyki i godzinach wychowawczych na tematy: "Jak zachować bezpieczeństwo w sieci Internet?"; "Sztuka wyszukiwania informacji w sieci".
W działania zaangażował się szkolny Samorząd Uczniowski ogłaszając wśród uczniów naszej szkoły konkurs plastyczny na plakat pod hasłem „Bezpieczeństwo w sieci Internet”, którego celem było zapobieganie cyberprzemocy oraz innych niepożądanych zachowań w sieci. Nagrody przyznane zostały w dwóch kategoriach wiekowych:
klasy I - IV:
- Im. - Ewa Z. z kl. 1,
- II m. Lena B. z kl. 3
- III m. Robert S. z kl. 4
Klasy V – VIII:
- Im. - Ewa K. z kl. 6,
- II m. Julia L.. z kl. 8
- III m. Sylwia T. z kl. 7
W działania zaangażowało się również dziesięcioro uczniów z klasy 6, 7 i 8, którzy w ramach akcji DBI przygotowali apel. Apel miał miejsce 28 lutego i był skierowany do uczniów, nauczycieli i rodziców. Podczas apelu uczniowie prezentowali krótkie scenki, które przestrzegały przed nieznajomymi poznanymi w sieci oraz poruszały problem uzależnienia od Internetu wśród dzieci i młodzieży. W drugiej części apelu uczniowie zaprezentowali wiadomości na temat: "Zagrożenia i pożytki wynikające z korzystania z sieci, czyli jak poruszać się po wirtualnym świecie".
Akcja DBI przyniosła wiele pozytywnych doświadczeń, uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat Internetu i zagrożeń płynących z nadużywania i niewłaściwego zachowania w sieci, mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie. Uczniowie wykazali duże zaangażowanie w przygotowanie akcji.