• Aktualności

      • 29sty
      • 21sty
          • Dzień Babci i Dziadka

            To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia.

            Wszystkim babciom i dziadkom składam najserdeczniejsze życzenia - przede wszystkim zdrowia, dużo spokoju, cierpliwości, pociechy z wnuczków. Jesteście najlepszym lekiem na smutki, troski i niepowodzenia dzieci oraz najlepszym kompanem do zabawy i rozmów. Okazujecie wsparcie, wyciągacie pomocną dłoń. Dziękuję za spacery do szkoły, poświęcany czas, za głowę pełną pomysłów, co zrobić, aby wnuczkom żyło się jak najlepiej. 

            To Wy dajecie lekcje życia - życia w miłości - która w głowach pociech zostaje na zawsze. 

             

            Życzę samych wspaniałości - wszystkiego dobrego!

             

            Małgorzata Radomska
            Dyrektor Szkoły 

            wraz z całą społecznością szkolną

      • 15sty
          • Szanowni Rodzice

             

            Od 18 stycznia 2021 r. uczniowie klas 1-3 wracają do nauczania stacjonarnego. Zasady organizacji pracy tych klas obowiązują takie jak przed 9 listopada. Aktualny plan lekcji zamieszczony jest na platformie LIBRUS. Szczegóły związane z dowozem i wejściem do szkoły uczniów zostały przesłane do Państwa i nauczycieli przez dziennik elektroniczny.

            Uczniowie klas 4-8 kontynuują nauczanie zdalne.

            Poniżej zamieszczone są linki z wytycznymi MEiN, MZ i GIS.

            https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/organizacja-nauki-w-szkolach-i-placowkach-po-feriach

            https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-sanitarne-dla-klas-1-3

      • 08sty
          • Wspieramy w ferie

            Informujemy, że Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ostrowi Mazowieckiej podjęła dodatkowe działania w celu zapewnienia dzieciom i młodzieży pomocy psychologiczno - pedagogicznej w okresie ferii zimowych. 

            Od poniedziałku do piątku proponujemy korzystanie ze wsparcia psychologa bądź pedagoga po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się na spotkanie lub poprzez konsultacje telefoniczne.

            Godziny korzystania z infolinii (29 644 20 41) w okresie ferii zimowych dla dzieci, młodzieży, rodziców/opiekunów:

            Poniedziałek     - 10:00 - 12:00

            Wtorek              - 14:00 - 16:00

            Środa                - 10:00 - 12:00

            Czwartek           - 14:00 -16:00

            Piątek                - 10:00 - 12:00

             

            Numer telefonu do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej: 29 745 34 76.

      • 08sty
          • Ferie z TVP

            Ferie trwają, a więc udostępniamy Państwu propozycje na spędzanie wolnego czasu: 

            https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ferie-z-tvp-wyjatkowa-propozycja-dla-rodzin

      • 18gru
          • Świąteczne życzenia

            Życzenia zdrowych, pogodnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia dla społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej w Starym Lubiejewie składają dyrektor szkoły Małgorzata Radomska wraz z nauczycielami i przewodniczącym Rady Rodziców. 

      • 10gru
          • Mikołajki w naszym przedszkolu

            6 grudnia to dzień wyjątkowy, na który z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci. W naszej szkole 7 grudnia też był dniem wyjątkowym. Nasi najmłodsi, ubrani w czerwone stroje i czapki, od rana czekali i wyglądali na Mikołaja. Aż koło południa pojawił się wyczekiwany przez nich gość z prezentami. Spotkał się z dziećmi z przedszkola  oraz ich wychowawczynią. Oczywiście obdarował ich prezentami, w zamian dzieci zaśpiewały mu piosenkę. Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko i sprawiło dzieciom wiele radości.

      • 08gru
          • Mikołajki w naszej szkole

            Z okazji Mikołajek oraz zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wychowawczynie klas I-III zaproponowały swoim uczniom wykonanie przestrzennej postaci Mikołaja z materiałów dostępnych w domu i obok domu. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością. Każda praca jest oryginalna i wyjątkowa. Oczywiście dominuje papierowa postać starszego pana w czerwonym ubranku z długą z białą brodą, ale na zdjęciach możemy podziwiać również Mikołaje z drewna, masy solnej, materiałów tekstylnych, a nawet z …frędzli mopa. Brawo! Wszystkim zaangażowanym uczniom gratulujemy wspaniałej wyobraźni i ciekawych pomysłów!

      • 27lis
      • 23lis
      • 11lis
          • NARODOWE  ŚWIĘTO  NIEPODLEGŁOŚCI

            Maria Konopnicka - Pieśń o domu

             

            Kochasz ty dom, rodzinny dom,

            Co w letnią noc, skróś srebrnej mgły,

            Szumem swych lip wtórzy twym snom,

            A ciszą swą koi twe łzy?

             

            Kochasz ty dom, ten stary dach,

            Co prawi baśń o dawnych dniach,

            Omszałych wrót rodzinny próg,

            Co wita cię z cierniowych dróg?

             

            Kochasz ty dom, rzeźwiącą woń

            Skoszonych traw i płowych zbóż,

            Wilgotnych olch i dzikich róż,

            Co głogom kwiat wplatają w skroń?

             

            Kochasz ty dom, ten ciemny bór,

            Co szumów swych potężny śpiew

            I duchów jęk, i wichrów chór

            Przelewa w twą kipiącą krew?

             

             

      • 08lis
          • Nauka zdalna na platformie G Suite

            Podczas nauki zdalnej zajęcia w Publicznej Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Starym Lubiejewie prowadzone są na platformie G Suite w Google Classrom.

            Aby zalogować się na Google Classroom wejdź na stronę https://classroom.google.com/ a następnie zaloguj się na szkolne konto, zwane kontem G Suite dla szkół i uczelni (każdy uczeń otrzymał indywidualne konto                  w domenie naszej szkoły). Następnie dołącz do zajęć, które zostały utworzone przez nauczycieli przedmiotów. Lekcje odbywają się zgodnie z planem lekcji, zamieszczonym w Librusie. Na lekcję online wchodzimy przez "Link do Meet" w Classroom lub w przez link umieszczony w terminarzu e-dziennika Librus. 

             

      • 07lis
          • Informacja dla uczniów i ich rodziców/opiekunów

             

            Od 26 października 2020 r. obowiązują nowe regulacje dotyczące nauczania w szkołach podstawowych              w klasach 4-8.  

            Od 24 października br. cała Polska stała się strefą czerwoną, a od 26 października do 8 listopada edukacja          w szkołach podstawowych w klasach 4-8, od 9 listopada 2020r. również klasy I-III.


            W godzinach od 8 do 16 dzieci i młodzież do 16. roku życia nie może wychodzić sama ani tym bardziej spotykać się w grupach. Może to robić jedynie pod opieką dorosłego. "Zasada ta nie obowiązuje: kiedy dziecko idzie do szkoły lub wraca z niej do domu, a także w weekendy i dni wolne od nauki".


            Prosimy rodziców i uczniów o zapoznanie się z regulaminem nauki zdalnej w naszej szkole. Będziemy bardzo wdzięczni za przestrzeganie niniejszego regulaminu. Znajomość regulaminu ułatwi nam współpracę i pozwoli uniknąć nieporozumień oraz niekomfortowych sytuacji.

            Z uwagi na dostosowanie pracy nauczycieli pracujących stacjonarnie w klasach I-III i zdalnie w klasach IV-VIII w okresie od 26 października 2020r do 6 listopada 2020r, była drobna modyfikacja planu (zmiana była uwzględniona w planie lekcji LIBRUS). Od 9 listopada pracujemy zgodnie z planem sprzed okresu nauki zdalnej.

      • 07lis
          • Regulamin pracy zdalnej w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Lubiejewie klas I-VIII

            Regulamin pracy zdalnej w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej

            w Starym Lubiejewie klas I-VIII

             

            Zasady pracy zdalnej przez wprowadzenie nauczania i uczenia się na odległość  w Publicznej  Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Lubiejewie obowiązujące w czasie wprowadzenia ograniczenia funkcjonowania placówki.

            Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października  2020 r.  zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku          z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19(nowelizacja z 5 listopada 2020r).

            1. Nauczyciel może w szkole korzystać z komputera szkolnego. Jeśli zajdzie taka potrzeba, istnieje możliwość wypożyczenia zestawu komputerowego.
            2.  W uzasadnionych przypadkach także sprzęt komputerowy pożycza się uczniowi poprzez rodzica/opiekuna, który go odbiera i podpisuje protokół wypożyczenia.
            3. W przypadku usterek związanych z Internetem lub własnym komputerem uczeń kontaktuje się  z wychowawcą lub nauczycielem, aby otrzymać pomoc dydaktyczną w innej formie, np. SMS (jeśli nauczyciel użyczy własnego telefonu komórkowego), rozmowa telefoniczna – zgłoszenie do szkoły(jeśli nie ma innej formy kontaktu) pod numer – 297452649-serkretariat w godz. 7.30-14.30.
            4. Szkoła prowadzi zajęcia w oparciu o dziennik elektroniczny Librus,  platforma G Suite
            5. Udział w zajęciach zdalnych dla ucznia jest obowiązkowy.
            6. Plan lekcji nie ulega zmianie, tylko formy organizacji zajęć.
            7. Zajęcia rewalidacji, logopedii, korekcyjno- kompensacyjne  w odbywać się będą po uzgodnieniu z rodzicami/prawnymi opiekunami na zasadach wspólnie ustalonych. Dopuszcza się pracę stacjonarną jak i zdalną.
            8. Dokumentowanie stopnia realizacji zadań szkoły odbywa się przez   e-dziennik i na platformie G Suite (classroom).
            9. Obowiązkiem Dyrektora szkoły jest monitorowanie realizacji zajęć online oraz realizacji podstawy programowej.
            10. Uczestnictwo w lekcjach będzie monitorowane przez nauczycieli  i wychowawców poprzez odczytanie wiadomości e-meil umieszczoną na e-dzienniku oraz bieżącą pracę ucznia na poszczególnych lekcjach.
            11. Każdego dnia zgodnie z planem lekcji, nauczyciele będą przekazywać informacje edukacyjne i zapisywać tematy w dzienniku elektronicznym.
            12. Nauczyciele będą zamieszczać prace domowe na platformie G- Suite oraz e -dzienniku w zakładce „Prace domowe” . Jeśli w planie lekcji dany przedmiot jest realizowany w 5 godzinach lekcyjnych, nauczyciel maksymalnie może 3 razy polecić wykonanie zadań w tygodniu. Analogicznie w przypadku 4 lekcji  w planie 2 razy i 1-2-3 razy w planie lekcji nauczyciel może wówczas polecić wykonanie zadań tylko 1 raz w tygodniu.
            13. Nauczyciele mają prawo modyfikować kolejność realizacji treści programu nauczania, skupiając się na realizacji tych treści , które łatwiej będzie uczniowi przyswoić w obecnych warunkach.
            14. Nauczyciele w czasie pracy zdalnej mają prawo oceniać uczniów zgodnie z przedmiotowym PSO oraz WZO obowiązującym  w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej  w Starym Lubiejewie (zamieszczonym w Statucie szkoły).
            15. Każdy nauczyciel jest zobowiązany do odbierania codziennie (przynajmniej dwa razy: w godzinach: 8.00 — 16.00) wiadomości umieszczonych w dzienniku elektronicznym i platformer G Suite, a także do uczestniczenia w spotkaniach Rady Pedagogicznej na platformie G Suite, jeśli zajdzie taka potrzeba.
            16. Pedagog i psycholog są w kontakcie z uczniami potrzebującymi wsparcia oraz posiadającymi orzeczenia na ustalonych indywidualnie z uczniami / rodzicami warunkach. Prowadzą dokumentację dotyczącą udzielanej pomocy.
            17. Pedagog i psycholog prowadzą konsultacje w zależności od potrzeb- kontakt do pedagoga i psychologa zamieszczony jest na stronie Internetowej szkoły splubiejewo.edupage.org
            18. Nauczyciel przedmiotu jest zobowiązany do poinformowania wychowawcę o nieobecnościach ucznia na lekcji, nie wywiązywaniu się z obowiązków ucznia (nierealizowanie podstawy programowej).
            19. Nauczyciele uczący w danej klasie przesyłają swoje uwagi odnośnie trudności w nauce lub długotrwałych   i częstych nieobecności uczniów do wychowawcy klasowego. Wychowawca, jeżeli widzi potrzebę udzielenia uczniowi wsparcia, zgłasza to do pedagoga lub psychologa gminnego.
            20. Nauczyciele realizują wyznaczony wymiar godzin poszczególnych zajęć, różnicują formy ich realizacji oraz czas kontaktu z uczniami, dbając o higienę pracy ucznia oraz własną. Lekcja prowadzona przez nauczyciela w formie video trwa minimum 30 min, ale nie dłużej niż 40 minut. Nauczyciel może przeprowadzić taką lekcję planując jej czas zgodnie  z obowiązującym planem.
            21. Nauczyciel prowadzący zajęcia w formie video nie ma obowiązku przesyłania treści lekcji do wszystkich uczniów.
            22. Zajęcia mogą być prowadzone przez nauczycieli asynchronicznie, biorąc pod uwagę sytuacje uczniów, łączenie przemienne kształcenia z użyciem monitorów ekranowych i bez ich użycia oraz wykorzystując zróżnicowane formy pracy ucznia.
            23. Nauczyciel nie może karać ucznia za nieuczestniczenie w lekcji online w określonym przez niego czasie    (z uwagi na warunki techniczne lub szczególne sytuacje). W szczególnych sytuacjach należy wskazać uczniowi inną formę lub inny termin realizacji treści. O trudnościach uczeń lub jego rodzic informuje nauczyciela.
            24. Obowiązkiem ucznia jest bycie w stałym kontakcie  z nauczycielami przez platformę – G Suite, odbieranie wiadomości w dzienniku elektronicznym lub w inny sposób określony  z wychowawcą i nauczycielami tylko w sytuacjach uniemożliwiających korzystanie z formy elektronicznej.
            25. Po powrocie do szkoły realizowany materiał w formie online będzie podsumowany i może zostać zweryfikowany przez nauczyciela odpowiednią formą pisemną lub ustną.
            26. Nauczyciele regularnie monitorują  postępy uczniów przez wybrane metody (m.in. zadania przesyłane        i omawiane przez platformę, zdjęcia wykonanych zadań przesyłane przez uczniów, uczestniczenie  w konsultacjach/lekcjach online lub umówionych telekonferencjach, sprawdziany wiedzy na określonych w klasie warunkach ze względu na możliwości techniczne uczniów, inne). Uzyskane oceny wpisywane są do e- dziennika.
            27. W czasie zawieszenia zajęć w szkole warunki i sposób przeprowadzenia egzaminu klasyfikacyjnego, egzaminu poprawkowego, czy egzaminu semestralnego określa Dyrektor  w porozumieniu z nauczycielem uczącym danego przedmiotu dostosowując egzamin do możliwości technicznych i sprzętowych ucznia. Procedurę odwoławczą reguluje Statut szkoły.

            NAUCZYCIEL w ramach pracy jest zobowiązany do:

            1. Zamieszczania, aktualizowania materiałów dla uczniów niezbędnych do nauki na e-dzienniku lub na platformie G Suite. Informację o pracy domowej przesyła również przez zakładkę „Prace domowe” e-dziennik , z możliwością przekierowania do platformy G Suite,
            2. Prowadzenia różnych form monitorowania postępów uczniów oraz sposobów weryfikacji wiedzy i umiejętności uczniów zgodnie z PSO,
            3. Sprawdzania frekwencji uczniów i odnotowywania jej w e-dzienniku,
            4. Regularnego wpisywania ocen i innych niezbędnych informacji do e-dziennika,
            5. Przeprowadzania wideo lekcji z uczniami i informowania  o zaplanowanych zajęciach w formie video w dniu poprzedzającym lekcję do godziny 17.00,
            6. Przeprowadzania konsultacji/zebrań z rodzicami zgodnie   z ustalonym harmonogramem,
            7. Powiadomienia e-mailem lub telefonicznie Dyrektora szkoły o nieobecności w pracy zgodnie z dotychczas obowiązującymi zasadami.
            8. Nauczyciel wspomagający uczestniczy w lekcjach online. Nie może mieć bezpośredniego kontaktu z podopiecznym, by nie przeszkadzać pozostałym uczniom, ale może robić własne notatki, a po lekcji skontaktować się z uczniem i sprawdzić czy zapamiętał lub zanotował wszystko, co powinien. Jeśli nie, nauczyciel wspomagający ma możliwość przekazania uczniowi wszystkich danych, zadbania o zrozumienie przekazywanych treści i poleceń, które miały miejsce na tej lekcji.
            9. Jeśli zajęcia odbywają się w formie przesyłania uczniom materiałów i zlecania zadań do wykonania, nauczyciel wspomagający zwraca się do nauczycieli o wysyłanie mu kopii tych materiałów. Dysponując nimi omawia z uczniem (być może będzie to możliwe w formie online) i pomaga w wykonaniu zadanych poleceń.

            UCZNIOWIE w czasie zawieszenia zajęć w szkole i nauczania zdalnego zobowiązani są do:

            1. Wykonania i przesyłania nauczycielowi pracy zgodnie ze jego wskazówkami, w tym dopuszczalne jest (wyjątkowych przypadkach) przesłanie zdjęcia wykonanej pracy, wysłane na adres poczty służbowej nauczyciela w wyznaczonym terminie.
            2. Opisania imieniem i nazwiskiem, nazwą przedmiotu oraz symbolem klasy prac przesyłanych do nauczycieli,
            3. Skontaktowania się z nauczycielem uczącym danego przedmiotu w przypadku problemów technicznych i sprzętowych ucznia, poprzez dziennik elektroniczny; w przypadku braku dostępu do Internetu kontakt telefoniczny ze szkołą,
            4. Na prośbę nauczyciela uczeń włącza kamerę.

            ETYKIETA PRACY ZDALNEJ- REGULAMIN:

            • Podczas rozmowy prowadzonej z wykorzystaniem kamery należy być stosownie ubranym.
            • Podczas zajęć nie spożywamy posiłków na wizji.
            • Rozmowy nie wolno nagrywać bez zgody osób w niej uczestniczących.
            • Podczas zajęć zdalnych wszystkie mikrofony w komputerach, telewizory, radia i inne sprzęty w domu muszą być wyciszone.
            • Rozmowę - wideo lekcję zawsze rozpoczyna nauczyciel, uczniowie do niej dołączają.
            • Nie wrzucamy linków, hasztagów itp. na grupę zajęciową bez zgody osoby prowadzącej.
            • Tzw. przejmowanie pulpitu może następować tylko za zgodą nauczyciela do celów związanych z lekcją.
            • Stosujemy się do zasad ustalonych w danej grupie- zespole.
            • Odzywamy się do siebie kulturalnie.
            1. Nauczyciel/ pracownik szkoły odpowiada na emaile, wiadomości, czaty w godzinach pracy szkoły  ( od godz.7.00 do 15.00). Nauczanie zdalne nie oznacza dostępności przez 24h.
            2. Niniejsze regulacje mogą ulec modyfikacji, o czym wszyscy zainteresowani zostaną powiadomieni.       

            Dyrektor szkoły – Małgorzata Radomska

             

      • 04lis
      • 28paź
      • 23paź
          • Zawieszamy na dwa tygodnie zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych

            Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.

            Grafika z napisem do 8 listopada zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych

            Szkoły i placówki, w których nie będą zawieszone zajęcia stacjonarne

            Nauka dla dzieci w przedszkolach i uczniów klas I-III szkół podstawowych pozostaje bez zmian. 

            Stacjonarnie pracują również szkoły specjalne w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii.

            Dyrektorzy szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, a także szkół specjalnych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej będą mogli sami w tym okresie decydować o trybie nauczania w klasach IV-VIII szkół podstawowych i w szkołach ponadpodstawowych.

            Wsparcie dla uczniów, w tym z niepełnosprawnością

            Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor szkoły będzie zobowiązany zorganizować nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów w szkole).

            Kształcenie zawodowe

            Szkoły i placówki prowadzące kształcenie zawodowe również w całości przechodzą na zdalne nauczanie. W przypadku szkół prowadzących kształcenie zawodowe, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego zajęcia z zakresu kształcenia zawodowego organizowane w formie zajęć praktycznych prowadzi się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość wyłącznie w zakresie, w jakim z programu nauczania danego zawodu wynika możliwość realizacji wybranych efektów kształcenia z wykorzystaniem tych metod i technik. Praktyki zawodowe zaplanowane do realizacji w okresie całkowitego ograniczenia realizowane są zdalnie – w formie projektu edukacyjnego lub wirtualnego przedsiębiorstwa, mogą być także zaliczone na podstawie dotychczasowego doświadczenia zawodowego, bądź zrealizowanego wcześniej wolontariatu lub stażu zawodowego.

            W okresie od 24 października do 8 listopada br. uczniowie branżowych szkół I stopnia będący  młodocianymi pracownikami są zwolnieni z obowiązku  świadczenia pracy na mocy art. 15f specustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z COVID-19. 

            Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r.  zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

             

            Departament Informacji i Promocji

            Ministerstwo Edukacji Narodowej

      • 10gru
          • Dzień Edukacji Narodowej

            Mimo pandemii uczniowie nie zapomnieli o ważnym szkolnym wydarzeniu, jakim jest Dzień Edukacji Narodowej. To polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, popularnie zwane Dniem Nauczyciela.

            Jest to święto zarówno nauczycieli, jak i pracowników niepedagogicznych. Upamiętnia powstanie w dniu 14 października 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej, czyli pierwszego na świecie ministerstwa oświaty. Komisja Edukacji Narodowej zreformowała polski system szkolnictwa, wprowadziła, między innymi, nowe programy, pełnoprawną naukę dla dziewcząt, naukę w języku polskim, a nie jak do tej pory w języku łacińskim, zajęła się problemem kształcenia kadry nauczycielskiej.

            Działalność Komisji miała ogromne znaczenie dla Polski i Polaków. Dzięki wychowanej przez Komisję kadrze nauczycielskiej, polska kultura i język przetrwały czas zaborów.

            Zamiast tradycyjnego apelu, uczniowie przygotowali swoim wychowawcom, nauczycielom i pracownikom szkoły ciekawą wystawę dyplomów, laurek i plakatów. W ten sposób postanowili podziękować za codzienny trud wkładany w ich wychowanie. Niektórzy uczniowie, za zgodą wychowawców, próbowali tego dnia swoich sił jako „nowi nauczyciele”. Gratulujemy odwagi i zachęcamy do kształcenia się w tym pięknym, ale wymagającym zawodzie.

            Życzenia zdrowia, wytrwałości i satysfakcji z pracy, przekazał również nauczycielom przewodniczący Rady Rodziców p. Albert Bek, a p. Małgorzata Szewczyk w imieniu p. Dyrektor wręczyła nauczycielom i pracownikom nagrody Dyrektora Szkoły.

             

      • 10gru
          • Spotkanie z Policją

            Do naszej szkoły przyjechali policjanci, żeby przypomnieć uczniom, zarówno starszym, jak i młodszym o prawidłowym zachowaniu się w sytuacjach niebezpiecznych. Mówili, między innym, jak należy się zachować, jeśli dojdzie do kontaktu z groźnym psem, jeśli nagabuje ich nieznajomy, jak bezpiecznie poruszać się po drodze w mieście i na wsi, jakie przepisy ruchu drogowego obowiązują rowerzystów… Uczniowie chętnie włączali się do rozmowy, dzielili się swoją wiedzą i zadawali pytania. Klasa IV pochwaliła się własnoręcznie wykonanymi na zajęciach technicznych znakami drogowymi, tworzącymi zabawne gąsienice.

      • 11wrz
          • Wnioski o przyznanie socjalnego stypendium szkolnego

            Drodzy Rodzice, 

            do dnia 15 września 2020 roku jest możliwość złożenia wniosku o przyznanie socjalnego stypendium szkolnego. Stypendium przysługuje na każde dziecko od I klasy szkoły podstawowej. 


            Więcej informacji znajduje się również na stronie internetowej Urzędu Gminy Ostrów Mazowiecka: 

            http://gminaostrowmaz.home.pl/gmina/index.php/aktualno%C5%9Bci/1176-pomoc-materialna-o-charakterze-socjalnym-w-formie-stypendium-szkolnego.html


            Wnioski należy wypełniać w sposób kompletny i czytelny. Prosimy o dokładne wypełnianie punktów: 1, 2, 3, 6, 10. 

            Dyrektor Szkoły
            Małgorzata Radomska

    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Galeria zdjęć

        brak danych