Aktualności
- 06wrz
Do Rodziców uczniów PSP im. M. Konopnickiej w Starym Lubiejewie
Szanowni Państwo
Informuję Państwa, że ze względu na zapobieganie, przeciwdziałanie
i zwalczanie COVID-19 w roku szkolnym 2020/21 dyrektor szkoły może ograniczyć w całości lub w części funkcjonowanie szkoły. Mogą zostać zawieszone wszystkie lub poszczególne zajęcia edukacyjne, jeśli pojawi się zagrożenie zdrowia uczniów ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną. Dyrektor będzie mógł ograniczyć funkcjonowanie szkoły za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego. Zawieszenie zajęć może dotyczyć oddziału, klasy, etapu edukacyjnego, całej szkoły. Jeśli w szkole zostaną zawieszone zajęcia edukacyjne, to te zajęcia będą realizowane z uczniami z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Zwracam się do Państwa Rodziców/Opiekunów z prośbą o:
1)) rzetelne informowanie nauczycieli, a przede wszystkim wychowawcę klasy o zagrożeniu zdrowia dzieci spowodowanym przez COVID-19, w każdym czasie, kiedy w ocenie Państwa takie zagrożenie pojawi się dla dziecka w rodzinie, w zakładzie pracy Rodziców, w bliskiej grupie sąsiedzkiej, w grupie rówieśniczej dzieci i dziecko będzie miało kontakt z osobą chorą, w rodzinie pojawi się osoba chora, rodzina będzie przebywać w okresie kwarantanny lub w izolacji.
Informacje należy przekazywać wychowawcy klasy w każdy dostępny dla Państwa sposób: telefonicznie, drogą elektroniczną, w bezpośrednim kontakcie przez osoby niezarażone;
2) wzmacnianie zachowań swoich dzieci, które dotyczą stosowania zasad funkcjonowania w szkole, w czasie epidemii od dnia 1 września 2020 r., co będzie bardzo pomocne dla nauczycieli w codziennym funkcjonowaniu uczniów w szkole i dodatkowo wzmocni bezpieczeństwo Państwa dzieci.
Procedury funkcjonowania w Publicznej Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Starym Lubiejewie w czasie epidemii od dnia 1 września 2020 r. opracowane przez dyrektora szkoły znajdują się na stronie internetowej szkoły.
Zwracam uwagę Państwa na konieczność zapoznania się z tym zasadami.
3) informowanie wychowawcę klasy o nieobecności swojego dziecka w szkole oraz usprawiedliwiania nieobecności swojego dziecka na zajęciach edukacyjnych w czasie i w sposób przyjęty w szkole.
Podstawa prawna:
1) rozp. MEN z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 1389);
2) rozp. MENiS z dnia 31 sierpnia 2020 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2020r. poz. 1166 i 1386)
3) wytyczne MEN. MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r.
4) procedury funkcjonowania w Publicznej Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Starym Lubiejewie w czasie epidemii od dnia 1 września 2020 r. opracowane przez dyrektora szkoły
Z poważaniem
Małgorzata Radomska
- 03wrz
Procedura funkcjonowania Publicznej Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w czasie epidemii od dnia 1 września 2020 r.
Zał. Nr1
do Zarządzenia nr14.2020
z dnia 28.08.2020r.
Dyrektora PSP w Starym Lubiejewie
Procedura funkcjonowania
Publicznej Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej
w czasie epidemii od dnia 1 września 2020 r.
Wstęp
Ze względu na zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19 w roku szkolnym 2020/21 dyrektor szkoły może ograniczyć w całości lub w części funkcjonowanie szkoły. Mogą zostać zawieszone wszystkie lub poszczególne zajęcia edukacyjne, jeśli pojawi się zagrożenie zdrowia uczniów ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną. Dyrektor będzie mógł ograniczyć funkcjonowanie szkoły za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego. Zawieszenie zajęć może dotyczyć oddziału, klasy, etapu edukacyjnego, całej szkoły. Jeśli w szkole zostaną zawieszone zajęcia edukacyjne, to te zajęcia będą realizowane z uczniami z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Poniżej przedstawione są zasady funkcjonowania w Publicznej Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Starym Lubiejewie, które obowiązują od dnia 1 września 2020 r. dotyczące bazy, organizacji pracy, przyprowadzania ucznia do szkoły/odprowadzana ze szkoły, przychodzenia innych osób z zewnątrz do szkoły, postępowania w przypadku podejrzenia zachorowania ucznia bądź pracownika szkoły.
Baza szkolna, pomieszczenia
1. Przy wejściu głównym do szkoły zostały umieszczone:
1) numery telefonów do właściwej miejscowo powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej, oddziału zakaźnego szpitala i służb medycznych;
2) informacja o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcja użycia środka dezynfekującego przez osoby wchodzące do budynku szkolnego.
2. Środek do dezynfekcji rąk oraz instrukcja użycia środka dezynfekującego znajduje się również w salach lekcyjnych, bibliotece szkolnej.
3. W pomieszczeniach sanitarnohigienicznych są wywieszone plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk.
4. Szkoła posiada dwa termometry bezdotykowe, które są każdorazowo dezynfekowane po użyciu w danej grupie. Termometry te znajdują się w sekretariacie szkoły i pokoju nauczycielskim.
5. W szkole zostało wyznaczone miejsce do izolacji osób, które mogą wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę i kaszel – jest to wydzielona część korytarza górnego z dala od pozostałych osób (odległość możliwa do zachowania 2m). Miejsce to zostało wyposażone w środki ochrony indywidualnej (rękawiczki, maseczki, przyłbice, fartuchy ochronne, płyn do dezynfekcji) oraz kosz na odpady środków higieny indywidualnej.
6. Przedmioty i sprzęty znajdujące się w salach lekcyjnych, których nie można skutecznie umyć, wyprać lub dezynfekować (dywany, wykładziny, ramy obite materiałem do ekspozycji), zostały usunięte lub został zabezpieczony do nich dostęp.
7.Natomiast w sali komputerowej krzesła zostały zabezpieczone folią, a uczniowie korzystają z rękawiczek foliowych.
8. Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej w salach lekcyjnych
–sali nr 4 i 5
9. Odpady w postaci środków zapobiegawczych (maseczki, rękawiczki) wytworzone prze osoby zdrowe są wyrzucane do pojemników/worków na odpady zmieszane.
10. Korzystanie przez uczniów z posiłków odbywa się w salach lekcyjnych,
w których uczniowie mają zajęcia.
11. Posiłki dowiezione przez firmę cateringową uczniowie spożywają podczas
długiej przerwy.
Organizacja pracy w szkole
1. Osoby przybywające do szkoły z zewnątrz, w tym rodzice uczniów, wchodząc do szkoły (tylko w uzasadnionych przypadkach) mają obowiązek dezynfekować dłonie lub zakładać rękawiczki ochronne, mają mieć zakryte usta i nos oraz nie mogą przekraczać obowiązujących stref przebywania w szkole.
2. Wszystkie osoby przebywające na terenie szkoły obowiązują ogólne, wzmożone zasady higieny: częste mycie rąk wodą z mydłem (po przyjściu do szkoły, przed jedzeniem, po powrocie ze świeżego powietrza i po skorzystaniu z toalety), ochrona ust za pomocą chusteczki podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
3. Szkoła zapewnia sposoby szybkiej, skutecznej komunikacji z rodzicami ucznia w tym z wykorzystaniem technik komunikacji na odległość (wychowawcy klas mają obowiązek do dnia 10 września 2020 r. zaktualizować numery telefonów rodziców, adresy poczty elektronicznej i możliwość kontaktów za pomocą e-dziennika (aktywne konta).
4. Zajęcia edukacyjne poszczególnych oddziałów klas odbywają się w jednej sali lekcyjnej, aby ograniczyć przemieszczanie się uczniów na terenie szkoły. W czasie przemieszczania się uczniów korytarzami szkolnymi obowiązuje zasłanianie ust i nosa (przerwy, wyjścia do WC, do biblioteki, na zajęcia świetlicowe, na zajęcia wychowania fizycznego) oraz w marę możliwości zachowanie dystansu społecznego (1,5 m).
5. Sale, części wspólne (korytarze) są wietrzone co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć. Za wietrzenie sal lekcyjnych odpowiedzialni są nauczyciele, którzy prowadzą w danej sali zajęcia edukacyjne, za wietrzenie korytarzy odpowiedzialne są wyznaczeni pracownicy obsługi lub nauczyciel prowadzący zajęcia na korytarzu.
6. Nauczyciele w klasach I-III organizują przerwy dla swoich uczniów w odstępach odpowiednich do potrzeb dzieci, jednak nie rzadziej niż co 45 min.
7. Pobyt uczniów na świeżym powietrzu może być zorganizowany w czasie przerwy między 3 i 4 lekcją (decydują o tym warunki pogodowe i nauczyciel dyżurujący).
8. Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, ogranicza się ćwiczenia i gry kontaktowe.
9. Realizacji zajęć pozalekcyjnych organizowanych w szkole jest zgodna z zasadami, które dotyczą organizacji zajęć lekcyjnych.
10. Środki do dezynfekcji rąk oraz instrukcje użycia środka dezynfekującego są rozmieszczone dla młodszych uczniów (klasy I-III, świetlica szkolna) w sposób umożliwiający łatwy dostęp dla uczniów pod nadzorem nauczyciela.
11. Do statutu szkoły, w tym do zakresu pracy biblioteki szkolnej i regulaminu korzystania z zajęć świetlicowych, wprowadzono zapisy, dotyczące zachowania bezpieczeństwa w czasie epidemii.
12. Przy organizacji żywienia w szkole firma cateringowa – stosuje naczynia jednorazowe, obok warunków higienicznych wymaganych przepisami prawa odnoszącymi się do funkcjonowania żywienia zbiorowego. Zachowuje się odległość stanowisk pracy, która wynosi min. 1,5 m.
13. Posiłki dostarczane przez firmę cateringową są przywożone w pojemnikach zbiorczych, następnie rozkładane i podawane z wykorzystaniem talerzy i sztućców jednorazowych. Zużyte naczynia zabiera do utylizacji firma cateringowa.
14. Pracownicy administracji oraz obsługi mają obowiązek ograniczyć kontakty z uczniami oraz nauczycielami.
Dostępność szatni dla uczniów:
1. W części wydzielonej na szatnię uczniowie wchodzą zgodnie z ustalonym harmonogramem dla poszczególnych klas. Następnie klasy II, IV, V, VII i VIII udają się do sal lekcyjnych , w których mają lekcje. Natomiast uczniowie klasy VI i I oczekują na lekcje w wyznaczonym miejscu na korytarzu szkolnym (na parterze). Uczniowie, którzy dojeżdżają wchodzą do szatni zaraz po przyjeździe i o zmianie obuwia kierują się do swojej klasy.
2. Wszyscy uczniowie zobowiązani są do zaopatrzenia się w worki na kapcie. Po wyjściu uczniów ze szkoły półki pozostają puste, a kapcie wiszą schowane w workach.
3. Do szkoły uczniowie klas I-VIII wchodzą wejściem A (wejście główne) natomiast oddział przedszkolny wejściem B (wejście od podwórka).
Biblioteka szkolna – zasady korzystania
1. Biblioteka szkolna czynna jest codziennie – harmonogram zamieszczony jest na stronie internetowej szkoły i na gazetkach ściennych w budynku szkoły.
2. W bibliotece szkolnej może jednocześnie przebywać 1 uczeń, następny zachowuje dystans 1,5 metra i oczekuje na korytarzu przed wejściem do biblioteki. Następny uczeń ustawia się
w kolejce z zachowaniem odległości 1,5 metra między uczniami (ale nie więcej niż trzech uczniów). W czasie trwania dostępności uczniów do biblioteki szkolnej nauczyciel czuwa nad bezpieczeństwem dzieci.
3.. Celem zachowania wymogów sanitarnych, podręczniki szkolne wypożyczane przez uczniów w bibliotece szkolnej odbywają się zgodnie z harmonogramem, który jest przedstawiony uczniom i rodzicom w pierwszym tygodniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Oddawane książki przez ucznia do biblioteki szkolnej nie mogą być oprawione w okładki plastikowe. Po wypożyczeniu/oddaniu książek do biblioteki szkolnej, w tym podręczników, uczeń ma obowiązek umyć ręce ciepłą woda i mydłem.
Powyższe zasady obowiązują również rodziców uczniów, którzy w imieniu swojego dziecka będą korzystać z biblioteki szkolnej.
4.Nauczyciel biblioteki jest zaopatrywany w środki ochrony indywidualnej (rękawiczki , maseczki, przyłbice, fartuch ochronny, płyn do dezynfekcji).
W bibliotece znajduje się też kosz na odpady środków higieny indywidualnej.
5. Ze względu ma fakt, że wirus utrzymuje się na papierze, tekturze i powierzchniach plastikowych, w bibliotece wyznaczone jest miejsc na składowanie oddawanych książek, które muszą przejść okres 3 dni kwarantanny – składowane książki oznaczone są datą, w której zostały przyjęte.
Egzemplarzy książek zwracanych do biblioteki nie wolno dezynfekować preparatami dezynfekcyjnymi. Nie należy stosować ozonu do dezynfekcji książek ze względu na szkodliwe dla materiałów celulozowych właściwości utleniające. Nie należy naświetlać książek lampami UV z uwagi na to, iż światło to ma szkodliwy wpływ na materiały, z których wykonane są książki.
Monitorowanie prac porządkowych w salach lekcyjnych i pomieszczeniach szkoły
1. Przeprowadzany jest monitoring codziennych prac porządkowych, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania w czystości sal zajęć, pomieszczeń sanitarnohigienicznych, ciągów komunikacyjnych, dezynfekcji powierzchni dotykowych – poręczy, klamek i powierzchni płaskich, w tym blatów w salach i w pomieszczeniach spożywania posiłków, włączników.
Używany sprzęt sportowy i klawiatura dezynfekowana jest przez nauczycieli, którzy prowadzili zajęcia.
Do powyższych czynności zostaje wprowadzona karta kontroli czystości sanitarnej zgodnie z wzorem.
2. Dyrektor szkoły ustala harmonogram czynności wykonywanych przez pracowników obsługi, które są związane z utrzymaniem czystości , w tym dezynfekcja powierzchni dotykowych. Dyrektor szkoły zobowiązuje pracownika obsługi do potwierdzenia tego faktu codziennie w kartach kontroli czystości sanitarnej, które są wywieszane na drzwiach sprzątanych pomieszczeń, w przypadku korytarzy na gazetce ściennej zawieszonej blisko toalety).
Po zakończonym dniu, karty te podpisane przez upoważnione osoby, są zabierane i wymieniane na nowe, które będą obowiązywały w kolejnym dniu. Osoba odpowiedzialna za codzienna wymianę kart, to sekretarka. Przekazuje ona niezwłocznie zebrane karty dyrektorowi szkoły.
3. Szczególnym nadzorem w zakresie dezynfekcji objęte jest miejsce przeznaczone do izolowania uczniów i osób, które uskarżają się na złe samopoczucie oraz biblioteka szkolna.
4. W czasie dezynfekcji pomieszczeń i przedmiotów przestrzegane są zalecenia producenta znajdujące się na opakowaniu środka do dezynfekcji. Ważne jest ścisłe przestrzeganie czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń i przedmiotów, tak aby uczniowie i nauczyciele nie byli narażeni na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji.
Uczeń w szkole, przyprowadzanie ucznia do szkoły/odbieranie ucznia ze szkoły
Wyjaśnienie pojęć (na podstawie wytycznych Ministra Klimatu i GIS w sprawie postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na wywoływaną przez niego chorobę COVID-19 (w czasie trwania pandemii/epidemii)
Kwarantanna – odosobnienie osoby zdrowej, która była narażona na zakażenie, w celu zapobieżenia szerzeniu się chorób szczególnie niebezpiecznych i wysoce zakaźnych1.
Izolacja – odosobnienie osoby lub grupy osób chorych na chorobę zakaźną albo osoby lub grupy osób podejrzanych o chorobę zakaźną, w celu uniemożliwienia przeniesienia biologicznego czynnika chorobotwórczego na inne osoby.
1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
2. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
3. Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły, zachowując poniższe zasady:
- 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi(tylko w oddziale przedszkolnym- 5-latki, w korytarzu max- 2 dzieci i 2 opiekunów),
- dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,
- dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,
- opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
4. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub przydzielonej szufladzie. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
5. Uczeń nie zabiera ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach należy dopilnować, aby dzieci nie udostępniały swoich zabawek innym, natomiast rodzice dziecka powinni zadbać o regularne czyszczenie (pranie lub dezynfekcję) zabawki i inne przedmioty dziecka.
6. Przepływ szybkiej informacji o złym samopoczuciu ucznia:
1) uczeń zgłasza informacje do nauczyciela;
2) nauczyciel zgłasza informacje o złym samopoczuciu ucznia do dyrektora szkoły za pomocą telefonu lub przy udziale innego ucznia;
3) dyrektor lub wskazana przez dyrektora osoba przejmuje ucznia i zaprowadza go do wyznaczonego pomieszczenia, powiadamia rodziców o zaistniałej sytuacji celem zabrania dziecka ze szkoły lub wzywa pogotowie i powiadamia o tym fakcie rodziców ucznia.
Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły
1. Do pracy w szkole mogą przychodzić jedynie osoby, bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
2. W miarę możliwości podczas organizowania pracy pracownikom powyżej 60. roku życia lub z istotnymi problemami zdrowotnymi, które zaliczają osobę do grupy tzw. podwyższonego ryzyka, stosuje się rozwiązania minimalizujące ryzyko zakażenia (np. nieangażowanie w dyżury podczas przerw międzylekcyjnych, a w przypadku pracowników administracji w miarę możliwości praca zdalna).
3. Zostało wyznaczone i przygotowane (m.in. wyposażenie w środki ochrony i płyn dezynfekujący) pomieszczenie, w którym będzie można odizolować osobę w przypadku zaobserwowania objawów chorobowych, jest część korytarza na piętrze.
4. Pracownicy szkoły są instruowani, że w przypadku wystąpienia niepokojących objawów choroby zakaźnej powinni pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, aby uzyskać teleporadę medyczną, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować, że mogą być zakażeni koronawirusem.
5. W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów infekcji dróg oddechowych powinien on skontaktować się telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, aby uzyskać teleporadę medyczną).
6. Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik z infekcją dróg oddechowych, bezzwłocznie poddaje się gruntownemu sprzątaniu oraz dezynfekuje się powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.) oraz stosuje się do indywidualnych zaleceń wydanych przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
7. W przypadku potwierdzonego zakażenia SARS-CoV-2 na terenie szkoły należy stosować się do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego *.
* Rekomenduje się ustalenie listy osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach podmiotu, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie i zalecenie stosowania się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dostępnych na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/ oraz https://gis.gov.pl/ odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym.
8. W przypadku wątpliwości należy zwrócić się do właściwej powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej, aby odbyć konsultację lub uzyskać poradę.
Dyrektor Szkoły
Małgorzata Radomska
- 03wrz
Wnioski o przyznanie socjalnego stypendium szkolnego
Drodzy Rodzice,
wnioski o przyznanie socjalnego stypendium szkolnego prosimy umieszczać w skrzynce na listy, znajdującej się przy wejściu głównym "A". Wypełnione wnioski powinny być kompletne, zatem prosimy o uważne uzupełnianie informacji.
Przed złożeniem wniosku - obowiązkiem rodzica jest wypełnienie szczegółowo punktów: 1, 2, 3, 6, 10.
Z góry dziękuję
Dyrektor Szkoły
Małgorzata Radomska
- 07lis
Nowy rok szkolny 2020/2021
1 września 2020r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Był to dzień zupełnie niepodobny do tych z ubiegłych lat.
Tym razem ze względu na trwającą epidemię COVID-19 nie było uroczystej inauguracji, tylko kameralne spotkania w klasach uczniów ze swoimi wychowawcami. Wszyscy zostali zobowiązani do przestrzegania reżimu sanitarnego. Uczniowie otrzymali instrukcje, jak należy zachowywać się w szkole w czasie panującej epidemii, aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych. Mimo tych wszystkich ograniczeń, wśród uczniów panowała radość z powrotu w szkolne mury. Niektórzy nie widzieli swoich kolegów ponad pięć miesięcy. To spotkanie z przyjaciółmi, koleżankami, kolegami i pedagogami było bardzo emocjonujące. Wielki dzień przeżywali też najmłodsi, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Miejmy nadzieję, że uda nam się uniknąć zdalnego nauczania, chociaż jesteśmy do niego przygotowani o wiele lepiej niż w marcu.
Wrzesień to również czas ważnych dla Polaków rocznic: 1 września, 17 września. Pamiętamy o nich. O minionych historycznych wydarzeniach przypominają nam dęby. Ten posadzony obok szkoły – „Dąb pamięci porucznika Jana Piaseckiego” oraz dąb, który posadziliśmy w 2018r. w Parku Polonia Restituta dla upamiętnienia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
- 28sie
Informacja dla rodziców przedszkolaków
Drodzy Rodzice,
Na początek dziecku wystarczą te naprawdę podstawowe rzeczy:
- Zeszyt 16 kartkowy w kratkę i w linie
- 2 zeszyty papieru kolorowego zwykłego
- 2 bloki techniczne kolorowe i 1 biały
- Plastelina oraz farbki plakatowe
- Piórnik wyposażony w kredki, nożyczki, klej oraz gumkę
- 1 blok zwykły kolorowy
- Obuwie na zmianę na gumowej podeszwie
- Teczka na pracę
- Chusteczki higieniczne w kartoniku
Podręczniki i ćwiczenia będą czekały w przedszkolu.
kontakt do wychowawcy drogą e-mail na adres
Wychowawca oddziału przedszkolnego
- 28sie
Informacja dla rodziców uczniów klasy pierwszej.
Drodzy Rodzice,
Na początek dziecku wystarczą te naprawdę podstawowe rzeczy:
- Zeszyt 16 kartkowy w kratkę i w trzy kolorowe linie
- 2 zeszyty papieru kolorowego zwykłego
- 1 blok techniczny kolorowy i 1 biały
- Plastelina
- Farby plakatowe
- Piórnik wyposażony w kredki ołówkowe, ołówek, długopis, temperówkę, nożyczki, linijkę oraz gumkę
- 2 kleje w sztyfcie
- Karteczki samoprzylepne do zaznaczania
- Obuwie na zmianę na gumowej podeszwie
- Teczka na prace
- Chusteczki higieniczne
- Ryza papieru
- Ręcznik papierowy
Podręczniki i ćwiczenia będą czekały w szkole.
Wychowawca klasy pierwszej
- 28sie
NOWY ROK SZKOLNY 2020-2021
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice z uwagi na niezwykłe okoliczności, uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2020-2021 odbędzie się w zmienionej formie, nie odbędzie się ogólne spotkanie całej społeczności szkolnej.
W dniu 1 września 2020r. zapraszamy Uczniów na spotkanie z wychowawcami klas według poniższego harmonogramu:
W związku z sytuacją w kraju i przestrzeganiem reżimu sanitarnego rozpoczęcie odbędzie się w salach lekcyjnych z wychowawcami i potrwa około 45 minut. Podczas spotkania wychowawcy przekażą uczniom poza planem lekcji wytyczne związane z bezpieczeństwem podczas pobytu uczniów w szkole.
Przed wejściem do szkoły prosimy o dezynfekcję rąk. Rodzice nie przebywają na terenie szkoły, z wyjątkiem klas wymienionych w hamonogramie. Prosimy bardzo o przestrzeganie ustalonych zasad.
W dniu 1 IX 2020r. nie ma dowozu i odwozu uczniów. Usługa ta rozpoczyna się od 2 września 2020r.i obowiązują te same godziny co w roku ubiegłym. Szczegółowy rozkład dojazdów uczniowie dostaną od wychowawców w dniu 1 września 2020r. podczas spotkania z wychowawcami.
Z wyrazami szacunku
Dyrektor Szkoły
Małgorzata Radomska
- 24sie
BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY
Zasady bezpieczeństwa
- 27lip
- 22lip
Odbiór zaświadczeń z egzaminu ósmoklasisty
Dnia 3 sierpnia 2020 r. o godz. 09:00 zapraszamy po odbiór zaświadczeń z egzaminu ósmoklasisty.
- 25cze
DRODZY UCZNIOWIE
Wszystkim dzieciom i ich Rodzicom,
życzymy wspaniałych, bezpiecznych wakacji.
Niech letni czas będzie pełen niezapomnianych wrażeń,
bajkowych przygód i samych słonecznych dni.
Do zobaczenia we wrześniu.
Dyrektor, Rada Pedagogiczna
PSP im. M Konopnickiej w Starym Lubiejewie
- 25cze
Absolwenci naszej szkoły... Drodzy ósmoklasiści!
Zakończyliście ważny etap wspólnej nauki i pracy.
Przed Wami przyszłość pełna sukcesów , ale i trudnych życiowych wyborów.
Jesteśmy pełni nadziei, że sobie poradzicie.
,,Życie jest bogactwem, strzeż go
Życie jest marzeniem , spełnij je."
Spełniajcie swoje marzenia, realizujcie się na dalszych etapach edukacji.
Pamiętajcie o ,,Swojej Podstawówce", tu spędziliście osiem długich lat i jesteście jej historią!
ŻEGNAMY WAS I ŻYCZYMY POWODZENIA
Dyrektor Szkoły, Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców.
- 25cze
POMPUJEMY DLA ZOSI
Link do wpłaty: https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengezosia
Do zadania nominujemy:
Sołectwo Stare Lubiejewo
Alpla Sp. z o.o.
PKO Bank Polski S.A.-Oddział 1 w Ostrowi Mazowieckiej
Zasady są bardzo proste, osoby nominowane muszą wykonać 10 pompek/przysiadów. Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł na konto chorego dziecka. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować minimum 3 osoby.
- 25cze
- 22cze
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
Ze względu na sytuację w kraju związaną z epidemią - rozdanie świadectw promocyjnych i świadectw ukończenia szkoły podstawowej odbędzie się w dniu 26.06.2020 r. w ustalonych godzinach i wyznaczonych miejscach z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Uczniowie odbierający świadectwa muszą mieć założone maseczki ochronne i rękawiczki. Zgodnie z wytycznymi GIS prosimy, aby rodzice nie wchodzili na teren szkoły. Uczniowie odbierający świadectwa muszą mieć założone maseczki ochronne. Odbiór świadectw nastąpi w godzinach:
Klasa I - godz. 09:00
Klasa II - godz. 08:30
Klasa III - godz. 08:00
Klasy IV - V - godz. 08:00 oraz 08:30, sala nr 12 (o podziałach na grupy poinformuje wychowawca poprzez dziennik elektroniczny LIBRUS)
Klasa VI - godz. 09:00 oraz 09:30, sala nr 5 (o podziałach na grupy poinformuje wychowawca poprzez dziennik elektroniczny LIBRUS)
Klasa VII - godz. 10:00, sala nr 12
Klasa VIII - godz. 10:00, sala nr 4Istnieje możliwość indywidualnego odbioru świadectwa przez rodzica w dniach 29.06.2020 - 03.07.2020 r. w sekretariacie szkoły lub we wrześniu również w sekretariacie szkoły.
Informacja:
pismo_koniec_roku.pdf
- 19cze
- 19cze
- 05cze
- 03cze
- 31maj
1. CZERWCA
DRODZY UCZNIOWIE
dziś jest:
Z tej okazji życzę Wam wiele radości, słońca i uśmiechów. Oby w tym niełatwym dla wszystkim czasie nie zabrakło Wam optymizmu, radości, wiary we własne możliwości.
Przedszkole i szkoła (również ta zdalna) niech będą miejscami przyjaznymi, gdzie odkrywacie tajniki świata.
W tym szczególnym Dniu i wszystkich innych dniach Waszego życia niech towarzyszy Wam poczucie, że dla dorosłych, a szczególnie Waszych rodziców, jesteście Osobami wyjątkowymi i najważniejszymi.
Niech nie zabraknie Wam zapału i entuzjazmu do czynienia rzeczy wielkich, przynoszących satysfakcję i spełnienie.
Dyrektor Szkoły Małgorzata Radomska
Galeria zdjęć
brak danychNasza szkoła korzysta z:
"Programu dla Szkół"